Wyjazd do Teatru Lalka

18 września klasa 1 A i 1 B wyruszyły na pierwszą wycieczkę do Teatru Lalka w Warszawie na spektakl pt.: „Ptak Zielonopióry”.

Reżyseria: Jarosław Kilian
Scenografia i lalki: Julia Skrzynecka
Muzyka: Grzegorz Turnau

„Ptak Zielonopióry” to baśń o zdradzie, zawiści i poszukiwaniu utraconego szczęścia. Sztuka, która wprowadza dzieci w świat wartości. Uczniowie zajęli miejsca w pierwszych trzech rzędach i była to dla nich duża przyjemność. Ptak Zielonopóry był na wyciągnięcie ręki a magia teatru pozwoliła dzieciom zobaczyć jak tańcząca woda, grające drzewo i Ptak Zielonopóry uratowali bohaterów od zazdrości i pomogli im odnaleźć szczęście.

W czasie przerwy mogliśmy oglądać wystawę przedstawiającą twórczość słynnego ilustratora Janusza Grabiańskiego.

Po powrocie do szkoły powstały w naszych klasach Ptaki Zielonopióre. Część z nich pofrunęła już do swoich domów.

Wychowawczynie klas: Agnieszka Danielewicz i Anna Maksymiuk