Grudzień to wyjątkowy czas,  odliczamy kolejne dni do Gwiazdki, zastanawiając się jak ją przeżyć najlepiej. Dzieci z oddziału 10 i 8  , aby się tego tego dowiedzieć  odwiedziły Teatr  Guliwer i obejrzały świąteczne przedstawienie " Gwiazdka".  Osnową spektaklu były trzy przeplatające się  historie, każda z nich zwraca uwagę na inny aspekt tego niezwykłego czasu. Wszystkim przewodzi tytułowa Gwiazdka. Dzieci obejrzały spektakl w skupieniu i wsłuchały się w przepiękną muzykę. Częścią humorystyczną było pojawienie się ekipy Św. Mikołajów , którzy musieli się wykazać sprytem, aby nie dać się przyłapać   podczas zostawiania prezentów.  Iwona Skowrońska, Magdalena Mardas.