Ośrodek Edukacji Technicznej "Pinokio"

15 grudnia klasy 3a i 3b były na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej “Pinokio”. Program wycieczki był bardzo bogaty. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o tematyce leśnej, miały okazję obejrzeć różne maszyny tartaczne w prawdziwej stolarni. Na oczach dzieci dokonywała się przemiana pnia drzewa. Dzieci doświadczały tych przeobrażeń wzrokowo, słuchowo oraz przez węch i dotyk. Uczniowie poznali również ręczne narzędzia do obróbki drewna używane dawno temu
w gospodarstwach domowych. A wszystko to dzięki bardzo miłemu Panu stolarzowi i jego żonie, która jednocześnie była animatorką wspaniałych zabaw. Zabawy miały miejsce w drewnianej chacie, ale również na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli również poczęstunek, sami piekli pyszne kiełbaski w ognisku.  Wycieczka zakończyła się wykonaniem przez każde dziecko pracy z elementów drewnianych. Powstały piękne choinki, anioły, mikołaje, bałwanki i jeże. Dzieciom bardzo podobały się wszystkie aktywności. To była bardzo udana wycieczka.