SZKOLNE  ELIMINACJE  43. KONKURSU RECYTATORSKIEGO WARSZAWSKA  SYRENKA

Drodzy Uczniowie,

6 marca 2020 roku (piątek) o godz. 13.50 w sali nr 17 odbędą się szkolne eliminacje do  43. KONKURSU RECYTATORSKIEGO  WARSZAWSKA SYRENKA.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

Repertuar

1. Klasy 0 -III : jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnej prezentacji nie może przekroczyć półtorej minuty! Uczniowie chętni do udziału w konkursie w klasach 0 – III są wcześniej „przesłuchiwani” przez panie wychowawczynie, następnie kierowani na eliminacje 6 marca o godz. 13. 30 w sali nr 17.

2. Pozostali uczniowie dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – tematyka dowolna. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 3 minut !

3. Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich.

4. Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach szkolnych.

5. Podczas kolejnych etapów uczestnicy nie zmieniają repertuaru.

Zapraszamy na eliminacje i życzymy powodzenia.

Zespół polonistów SP nr 4