" Moje miasto Piaseczno".

21 listopada Odkrywcy uczestniczyli w prelekcji muzealnej nt naszego miasta.   Pani Elżbieta Lipska pracownik Centrum Kultury -dział Tradycji Dziedzictwa Narodowego  , opowiedziała dzieciom historię założenia miasta, najważniejsze wydarzenia z nim związane. Omówiła wybitne postacie oraz opisała zabytki znajdujące się w mieście. Dzieci miały też zadania do wykonania: ułożenie obrazku z przygotowanych elementów i omówienie go, oraz wykonanie flagi naszego miasta. 

Ratusz i nasza atrakcja turystyczna- ciuchcia wąskotorowa 

Dzieci poznały historię rycerza Junosza od którego wywodzi się herb Piaseczna

rbt

Królowa Bona upodobała sobie nasze miasto i wzbogaciła kulinaria poprzez sprowadzenie 'włoszczyzny' i ziół

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status