Tel. 22 4842600 / Fax. 22 4842601

05-500 Piaseczno, ul. Jana Pawła II 55

 

Aktywne czytanie 

18 grudnia w Bibliotece CEM odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze z cyklu „AKTYWNE CZYTANIE”. 

 „… To ci historia! No, no, no! Czasami nic nie jest takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka…” To słowa okropnej czarownicy, która wprowadziła dzieci w świat baśni napisanych przez Małgorzatę Strzałkowską. 

Książka „Plaster Czarownicy i inne baśnie” daje nieograniczone możliwości w rozbudzaniu zamiłowania do książek. Dziś dzieci mogły być kapeluszem czarownicy, jej włosami a nawet plastrem, który uleczył zagubionego zajączka. Uczniowie przenieśli się do tajemniczego ogrodu Czarownicy gdzie doświadczyli, że „…nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka… 

W czasie aktywnego czytania dzieci stają się postaciami z opowiadania lub baśni. Ma możliwość przebrania się za bohatera, manipulowania rekwizytami, które są częścią historii. Dzięki emocjom, które przeżywają w czasie takiego czytania, bardziej utożsamia się z postaciami i chętniej analizują ich zachowanie i postępowanie. 

Czytanie to niezapomniana przygoda dająca radość i wzruszenie. Czytanie to trening myślenia krytycznego i analitycznego, wyciągania wniosków z licznych sugestii i przesłanek. 

 

 

 

 
   
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status