Tygryski (3-latki)

„Zabawa jest najlepszą szkołą życia dla dzieci.” Antoni Kępiński

Cześć, to my TYGRYSKI – najmłodsze przedszkolaki 😊 Mamy dopiero trzy latka i całkiem niedawno spotkaliśmy się w naszej grupie. Bardzo lubimy razem spędzać czas, wspólnie się bawiąc, śpiewając i tańcząc. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając kołysanek lub bajek.   Nasza sala jest kolorowa i pełna zabawek. Bardzo ją lubimy i czujemy się w niej bezpiecznie. Codziennie stajemy się coraz bardziej samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami i uczymy się pomagać sobie nawzajem. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam  mnóstwo radości i nowe doświadczenia. Małymi kroczkami stajemy się aktywnymi odkrywcami świata.

Liski ( 3 i 4-latki)

 „Czy to nie przyjemne, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem.”  Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”

Słowa te w pełni oddają charakter naszej grupy. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i czynności rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Często wychodzimy też na spacery i lubimy bawić się na placu przedszkolnym. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Sówki (3-latki)

„My jesteśmy małe Sówki, Małe Sówki, mądre główki”

Jesteśmy grupą cudownych trzylatków o wyjątkowej nazwie SÓWKI. Właśnie rozpoczęliśmy swoją przygodę z przedszkolem. Każdy z nas jest małą sówką o niesamowitych zdolnościach, które będziemy rozwijać podczas zabaw i zajęć przedszkolnych. Jesteśmy już gotowe na poznawanie świata wokół nas. Szczególny nacisk kładziemy na naukę czynności samoobsługowych, zgodną i bezpieczną zabawę z rówieśnikami, współdziałania w zabawie, dzielenia się zabawkami, integrowanie grupy. Bawią się z nami i uczą nas panie Agatka i Anetka. W codziennych czynnościach pomagają nam panie Agnieszka i Paulinka.

Biedronki (4-latki)

Biedronki są grupą czterolatków. Dzieci są pogodne, uśmiechnięte i chętnie uczęszczają do przedszkola. Uwielbiają tańczyć i śpiewać. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne i wspólnie eksperymentować. Chętnie uczestniczą we wszystkich zabawach i współpracują ze sobą podczas zajęć.

Motylki (4-latki)

Grupa liczy 25 dzieci, wśród których jest 9 chłopców i 16 dziewczynek.  Dzieci są pogodne, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw   jak i zajęć. Przedszkolaki bardzo lubią różnego rodzaju zabawy ruchowe i  muzyczne organizowane  w sali przedszkolnej oraz na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne w swoich działaniach.  Z chęcią poznają nowe wierszyki, piosenki i rymowanki. Bardzo lubią zabawy dydaktyczne i tematyczne  oraz te w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

Żabki (5-latki)

Grupa „Żabki” liczy 25 dzieci 5-letnich . Pracują w niej panie: Klaudia Fudala, Anna Ziemba, Agnieszka Kurant i Katarzyna Kocuń. Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w zajęciach oraz zabawach dowolnych jak i organizowanych przez nauczycielki. Nasze przedszkolaki bardzo lubią różne gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej, czy też na placu zabaw. „Żabki” są już starszakami, więc przygotowują  się systematycznie do roli ucznia. Dzięki różnym ćwiczeniom stosowanym podczas zajęć potrafią szybciej się koncentrować, skupiać uwagę i zapamiętywać nowe treści. Dzieci są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z zapałem uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Staramy się łączyć edukacje z zabawą, aby dzieci w ciekawy i przyjemny sposób mogły nabywać nowych wiadomości i umiejętności.

Wiewiórki (5-latki)

Wiewiórki to grupa pięciolatków, licząca 25 dzieci, wśród których jest 12 dziewczynek i 13 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola. Są pogodne, otwarte i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wiewiórki są zaradne i  lubią trudne wyzwania. Uczestniczą w dyżurach przy stole i w łazience. Wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, dzięki czemu co dzieci zdobywają nowe wiadomości. Najważniejsze, że dzieci czują przynależność do swojej grupy, zawiązały się już pierwsze przyjaźnie i tworzą małą przedszkolną rodzinę.

Jeżyki (5-latki)

To badacze i odkrywcy świata, rzeczy, zjawisk i pojęć. Posiadają wyobraźnię i fantazję, poszukują odpowiedzi na wiele nurtujących problemów. Lubią zabawy konstrukcyjne, tematyczne, ruchowe i muzyczne. Interesują się techniką i przyrodą. Są uważnymi obserwatorami. Są ruchliwe i dociekliwe.

Zdobywcy (6-latki)

„Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.” Isaac Newton

W naszej grupie wszyscy się przyjaźnimy, wspólnie i w zgodzie się bawimy. Lubimy nowe przygody, zdobywamy nowe umiejętności. Jesteśmy bardzo samodzielni: pełnimy dyżury, porządkujemy zabawki, przygotowujemy stoły do posiłków, sprzątamy naczynia i sztućce, szybko ubieramy się i rozbieramy. Przestrzegamy zasad z kodeksu obowiązującego w naszej

Smerfy (6-latki)

Mocną stroną naszych sześciolatków jest matematyka. Uwielbiamy kodować, liczyć, konstruować i majsterkować. Dużo przyjemności sprawiają nam zajęcia plastyczne i techniczne. Bardzo się w nie angażujemy, a nasza wyobraźnia szaleje 😊 Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania, które czekają na Nas w zerówce.

Krasnolodki (6-latki)

Oddział XI to my 6 – letnie Krasnoludki! Każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Z nami zawsze jest wesoło i na pewno nuda nam nie grozi. Jesteśmy ciekawi świata. Codziennie  nabywamy i doskonalimy nowe umiejętności. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z naszej twarzy. Szczególnie lubimy zabawy muzyczno-ruchowe, ale również chętnie tańczymy, śpiewamy i wykonujemy  ciekawe prace plastyczne. Nasza grupa żyje w zgodzie, wzajemnie sobie pomaga a nasze motto brzmi: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.