6 grudnia 2019 odbyło się oficjalne otwarcie części Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie.  Uroczystość uświetnili licznie zgromadzeni goście, wśród nich  Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, poseł na Sejm Paweł Zalewski, a także przedstawiciele piaseczyńskich instytucji publicznych oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Z okazji otwarcia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasecznie uczniowie placówki przygotowali bogaty program artystyczny, nawiązujący do tematyki mikołajkowej. Niespodzianką okazał się występ kadry pedagogicznej.

Zebrani na sali goście mieli okazję przypomnieć sobie poszczególne etapy powstania CEM, które zaprezentowane zostały podczas krótkiego, specjalnie przygotowanym na tę okoliczność, materiału filmowego.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Daniel Putkiewicz, Zastępca Burmistrza Pani Hanna Kułakowska – Michalak oraz  Dyrektor ZSP w Piasecznie Pani Wioletta Grochowicz podziękowali wykonawcy inwestycji, radnym i wydziałom urzędu gminy za zaangażowanie w proces budowy obiektu. Szczególne podziękowania złożono sprawującemu funkcję Burmistrza w latach 2010-2018 Panu Zdzisławowi Lisowi, który czuwał nad całym procesem powstania CEM.

Uroczystość zakończono wspólnym przecięciem wstęgi oraz spacerem po placówce. Poświęcenia obiektu dokonał ks. prałat Zbigniew Pruchnicki.